Wczytuję dane...
Kod producenta: R0206
Waga produktu: 0.004 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN

Papier do decoupage ryżowy

Boże Narodzenie

Święty Mikołaj i Dziadek Mróz, na bombki choinkowe

Zobacz bogatą ofertę papierów ryżowych decoupage specjalnie na święta Bożego Narodzenia. Wzory których poszukujesz!

   Święty Mikołaj a może Dziadek Mróz? Wszystko zależy od miejsca, czasu i tradycji. U nas powszechny jest Święty Mikołaj ale tuż za naszą wschodnią granicą to już raczej Dziadek Mróz, choć to nie ta sama osoba.
Wikipedia w tym temacie podaje: Dziadek Mróz (ros. Дед Мороз) – pierwotnie postać z wschodniosłowiańskiego folkloru, w okresie istnienia Związku Radzieckiego popularyzowana na siłę przez zwładze komunistyczne jako świecki odpowiednik Świętego Mikoła, z którym czasem bywa mylony. Dziadek Mróz pojawia się na Nowy Rok, żeby wręczać dzieciom prezenty. Jego żoną jest Starucha Ziemia, a jego wnuczką jest Śnieżynka. Próby rozszerzenia jego terenu działania na inne kraje "demoludów", w tym na Polskę, podejmowane w okresie stalinowskim zakończyły się niepowodzeniem. Od 2005 w Rosji obchodzone są urodziny Dziadka Mroza, które wypadają 18 listopada. Obchody mają miejsce w miejscowości Wielki Ustiug w północnej części Rosji, która jest uważana za siedzibę Dziadka Mroza. W południowej części Puszczy Białowieskiej, po białoruskiej stronie, w pobliżu wsi Kamieniuki, znajduje się jedna z największych tutejszych atrakcji – siedziba Dziadka Mroza .

   Ryżowy Papier do Decoupage  Papier doskonały dla początkujących jak i dla zaawansowanych ! Łatwiej się go przykleja niż klasyczne serwetki. Świetny do dekorowania szkła ale również do innych powierzchni jak drewno, mdf, czy też styropian. Posiada w całej strukturze charakterystyczne włókna nieregularnej grubości, które są ułożone w dowolnych kierunkach, dzięki czemu papier zyskuje oryginalny wygląd i strukturę. Przykleja się bez żadnych szczególnych zaleceń co do techniki klejenia, każdym klejem. Sprawdzona odpowiednia technika nadruku powoduje, że barwy pozostają czyste, nie zmywają się pod wpływem kleju. Papier świetnie się przykleja i daje delikatnie naddawać na obłych przedmiotach. Umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów w sztuce zdobniczej.

ITD Collection - papiery decoupage, które pokazują różnice!

arkusz wielkości A4 - 210x297 mm / 8.27x11.7 in; 30-35 g/m2

Papier ryżowy R0206

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

jesteśmy zgodni z RODO

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce "polityka prywatności" lub w zakładce "ochrona danych osobowych"

baner logo visa