Wczytuję dane...
Kod producenta: R0460L
Waga produktu: 0.008 kg
Realizacja zamówienia: 3
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN

Papiery ryżowe A3

Papier decoupage * Efekt Inkrustacji bursztynem, Maureska, tapeta bursztynowa, Esy-floresy

Trzecia część mini kolekcji "Zanurzone w bursztynie". Zobacz nasz filmik na Faceboook albo na YouTube

   
   Podstawowe skojarzenie z bursztynem to oczywiście bursztynowa komnata. Powstawała dokładnie 300 lat temu, na zamówienie pierwszego Króla Prus. Potem trafiła w darze do carskiej Rosji, a stamtąd wywieźli ją Niemcy w czasie ostatniej wojny. Była oszałamiającym skarbem sztuki zdobniczej. Niespotykanym w skali świata. Cały pokój o wymiarach 10,5x11,5 metra zabudowany bursztynową ‘ścianą’. Kamień przy kamieniu, dokładnie dopasowane i skomponowane w kształty i wzory. To musiało robić gigantyczne wrażenie, i robiłoby pewnie do dziś.
Komnata urosła już niemal do rangi legendy, choć to trochę dziwne, bo przecież istniała naprawdę. Każdy kiedyś o niej słyszał. Tylko, że ‘słuch po niej zaginął’ 64 lata temu i odtąd nikt nie wie, co się z nią stało. To już wręcz symbol zaginionego skarbu. Niby jednego z wielu zaginionych, ale jakoś tej komnaty szczególnie szkoda, prawda?

   

   Najlepszy z papierów do decoupage, potocznie określany jako "ryżówka". Ryżowy papier do dekupażu jest idealny zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalistów. Jego najważniejsze cechy to wyjątkowa wytrzymałość, łatwość "naddawania" na obłych przedmiotach oraz przede wszystkim wyraźnie widoczne, duże, charakterystyczne włókna. Włókna te są bardzo dekoracyjne a całość struktury tego papieru powoduje, że motywy z niego "wydarte" łatwo wkomponowują się w tło dzieła sztuki dekupażowej. Praca z tym papierem jest bez porównania łatwiejsza niż z serwetkami czy zwykłymi papierami. Papier ryżowy nadaje się do użycia na wszystkich powierzchniach (szkło, drewno, mdf, styropian czy inne). Przedmioty wykonane "ryżówką" wyróżniają się na tle innych. Praca z tym papierem jest też mniej wymagająca i nie ma tu jakichś specjalnych zaleceń co do techniki czy też stosowanego kleju. Specjalnie dobrana technika druku powoduje, że barwy na tym papierze są odporne na wodę czy kleje i nie bledną.

rozmiar 420x297 mm A3, 30 g/m2

Papier ryżowy ITD R0460L

Produkty powiązane
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

jesteśmy zgodni z RODO

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce "polityka prywatności" lub w zakładce "ochrona danych osobowych"

baner logo visa